Anémie

Anémie - chudokrevnost - je snížení počtu červených krvinek nebo ztráta hemoglobinu. Důsledkem je, že krev rozvádí málo kyslíku po těle, takže buňky mají méně energie k vykonávání svých funkcí. Příčinou je nedostatek železa, čímž je narušena tvorba červených krvinek, které kyslík rozvádí. Další příčiny - užívání drog, hormonální poruchy, chronické záněty, infekce, operace, hemeroidy, žaludeční vředy, silné menstruační krvácení, časté těhotenství, poškození jater, poruchy štítné žlázy, revmatický zánět kloubů, onemocnění kostní dřeně a především nedostatek železa, kyseliny listové a vitamínů skupiny B ve výživě.

  • Především doplňte železo (běžně předepisované produkty jsou téměř nevstřebatelné a způsobují problémy se stolicí, je potřeba tzv. chelátová vazba) (Iron Plus), kyselinu listovou a biotin - ideálně v celém komplexu vitamínů skupiny B (Stress Management B Complex)
  • Vstřebávání železa je podmíněné dostatečným příjmem vitamínů vitamínu C, je třeba užívat 6 až 10g denně (C 1000). 
  • Upravit trávení, snížit kyselost trávicího traktu a podpořit krevní srážlivost (Green Health, Liquid Chlorophyll)
  • Pokud je anémie spojena se sníženou funkcí štítné žlázy, je nutné harmonizovat hormonální systém a zlepšit vstřebávání živin v trávicím traktu (Ocean 21)


Duchovní příčina nemoci (z knihy Miluj svůj život od L. Hay)


Strach. Utíkání před životem. Neschopnost stát si za svým.

♥ Nikdy nepostrádám inteligenci, odvahu a sebeúctu. Můj život je bezpečný ♥