Masáže 

Působí na hlouběji uložené svaly, uvolňuje napětí a odstraňuje jejich ztuhlost. Pomáhá obnovit pružnost těla. Zlepšuje cirkulaci krve a lymfy, odplavuje odpadní produkty metabolismu. Prokrvuje kůži, zlepšuje činnost svalů a kloubů. Příznivě ovlivňuje psychiku. Vhodná při rekonvalescenci, chronických revmatických onemocněních, chorobách pohybového aparátu, při skolióze a kyfóze, při chronických onemocněních dýchacího systému, při akutní zácpě, hemiplegii a paraplegii.


Masáž ulevuje od bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů, pomáhá podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu. Používají se při ní jemnější a pomalejší hmaty. Ve spojení s kvalitním rostlinným a esenciálním olejem dojde k naprostému navození klidu a pohody.


Reflexní masáž neboli reflexologie je jednou z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která aktivuje přirozené léčebné procesy organismu. Všechny orgány nebo části těla mají svoji reflexní plošku na chodidle


Unikátní metoda od Ing. Jiřího Janči, zakladatele reflexní terapie v Čechách. Metoda byla postupně zdokonalována jeho žáky, manžely Patakyovými, a v této podobě je Vám nabízena. Metoda se skládá ze tří části: Reflexní masáž chodidla včetně nepřímého uvolnění krční páteře, uvolnění krční páteře na židli, postupy na lůžku - uvolnění lopatek, reponace svalů v okolí hrudních a bederních obratlů a kostrče.


Jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře třezalkovým olejem s regeneračními účinky na páteř a ploténky. Uvolňuje napětí, přináší fyzickou a psychickou úlevu. Tuto masáž vytvořil Rudolf Breuss, rakouský léčitel, žijící v letech 1899 až 1990. Nedal dopustit na přírodní medicínu, za jejíž pomoci úspěšně léčil i smrtelná onemocnění. Známá je jeho metoda léčení rakoviny speciální dietou. Zabýval se ale i pohybovým aparátem a problémy s páteří. Podle Rudulfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují. 


Je to vysoce účinná metoda, při které se za pomoci medu nanášeného na záda vysávají z hloubi tělesných tkání staré škodliviny, usazeniny a jedy, které se v těle člověka nashromáždili v průběhu života působením životního prostředí, potravy, léků ... Pomáhá při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, chronických nemocech, únavě a vyčerpání. Omlazuje a ozdravuje organismus. Pracuje se v oblasti zad. Přes reflexní zóny zad medová masáž stimuluje činnost jednotlivých orgánů těla.


Zprůchodňuje energetické dráhy a podporuje oběh krve. Uvolňuje ztuhlé svaly a klouby. Je vhodná při bolestech zad, zablokovaných bedrech, ztuhlé šíji, bolesti krční páteře, bolestech hlavy, rýmě a nachlazení. Příznivě ovlivňuje činnost vnitřních orgánů a celkově podporuje tělesnou vitalitu a zdraví.Průběh masáže: masáž vlasové části hlavy, masáž obličeje, masáž ušních boltců, masáž šíje, krku a zátylku, masáž paží a rukou, masáž zad, beder a pánve, masáž dolních končetin.


Bezolejová masáž, která probíhá na židli. Ulevuje od napětí a stresu. Součástí masáže je antistresová sestava pro ramena a šíji.


K masáži se používá panenský za studena lisovaný konopný olej z vybraných odrůd konopí. Jde o unikátní a komplexní zdroj bioaktivních látek s vyváženým poměrem omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin a rostlinných sterolů. Dále obsahuje vysoké množství přírodního vitamínu E a další vitamíny a minerály. Olej má regenerační, zvláčňující a protizánětlivé účinky a proniká do hlubokých vrstev pokožky.
Dějiny masáže

Masáž je stará jako lidstvo samo. Nejstarší dochované písemné zmínky pochazí z Egypta a Číny. 


Účinek masáže

Masáží dochází k odezvě a léčebnému účinku jak v místě působení, tak i v celém organismu.

Mechanickým podrážděním buňky se uvolní histamin a H-látky, které se krevním oběhem dostanou do celého těla (odezva humorální). Podrážděním nervových receptorů dojde k odezvě nervové. 

Povrchní zrohovatělé buňky pokožky jsou odstraňovány a tím se uvolní póry - vývody potních a mazových žlázek. Zlepší se chemické pochody v buňkách kůže a buněčné dýchání.  Zlepší se prokrvení kůže a podkoží, čímž dochází ke zvýšenému přísunu kyslíku, živin, ale i obranných látek (imunoglobulinů). Současně se zvýší odplavování odpadových produktů látkové výměny (oxid uhličitý, kyselina mléčná, močovina) do žilního a mízního systému. 

Hlubšími masážními hmaty lze uvolnit svalové zatvrdliny. Svaly se rychleji zotavují po zátěži, zlepšuje se svalová výkonnost.

Dostředivým směrem prováděnými masážními hmaty se zlepší žilní návrat krve do srdce. Zlepšení krevního oběhu má vliv na celý organismus. Nervová zakončení v kůži, podkoží, svalech a šlachách přenášejí impulzy reflexním obloukem do vnitřních orgánů v daném segmentu. Vzruchy přenesené nervovými drahami do mozku mají vliv na psychiku. Tím se dá vysvětlit zklidňující nebo naopak stimulující účinek masáže.


Kontraindikace celková

 1. Horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
 2. Stavy vyžadující klid na lůžku
 3. Celkové tělesné vyčerpání nebo sešlost
 4. Bezprostředně po jídle
 5. Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)
 6. Generalizovaná nádorová onemocnění
 7. Onemocnění dutiny břišní spojené se záněty nebo krvácením
 8. Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog, akutní psychózy
 9. Srdeční onemocnění

Při vysokém či nízkém krevním tlaku, cukrovce a epilepsii je vhodná konzultace s lékařem. 


Kontraindikace místní

 1. V místech hnisavých nebo plísňových onemocnění
 2. V místech zanícených kloubů (akutní revmatizmus, dekompenzované artrózy, akutní ataka dny)
 3. V místě krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin.
 4. V místě popálenin, opařenin nebo poleptaných ploch
 5. V místě křečových žil (varixů), zánětů žil nebo bércových vředů
 6. V místě otoků nejasného původu
 7. V místě zvětšených mízních uzlin, nádorů, bradavic, mateřských znamínek, zanícených nebo zvředovatělých afekcí

Po masáži

Odpočívejte, vyhněte se fyzické námaze, chraňte se před prochlazením, zvyšte příjem tekutin.